بازاریابی

شاید شما هم شنیده باشید که یک عکس می تواند گویای هزاران واژه باشد و حرفها و معانی و پیامهای زیادی را در خود بگنجاند. این می تواند پایه و اساس اهمیت بازاریابی ویدئویی یا ویدیو مارکتینگ باشد که یک استراتژی در حال پیشرفت است. شما می توانید از بازاریابی ویدئویی برای هر فعالیت تجاری اعم از ایجاد ارتباط با مشتری، تبلیغ برند، و معرفی خدمات یا محصولاتتان استفاده کنید. به غیر از این موارد شما می توانید از بازاریابی ویدئویی برای نشان دادن چگونگی استفاده محصولات، تشویق مشتریان و ارائه ی محتوای وایرال ( محتوایی که دست به دست می چرخد ) نیز بهره ببرید.

بازاریابی ویدئویی

به صورت سطحی اگر نگاه کنیم، نحوه ی بازاریابی ویدیویی، تا حدودی ساده به نظر می رسد: با استفاده از برندتان، ویدئوهایی را تولید می کنید که به گونه‌ای دیگر شرکت شما را تبلیغ می کند، فروشتان را افزایش می دهد، باعث افزایش آگاهی مشتریان از محصولات یا خدماتتان می گردد و یا می توانید از این طریق با مشتریان خود تعامل داشته باشید. اما در عمل کمی پیچیده تر است، مثل بسیاری از فرایندها و تلاشهای بازاریاب شبکه‌ای‌ تان که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

در یک زمانی هزینه، یک چالش جدی برای بازاریابی ویدیویی بود. هزینه تجهیزات، نرم افزارهای ویرایش، ولی از نظر یک کاربر نهایی این هزینه ها پنهان است و فقط هزینه هایی که صرف ویدئوی آنلاین شده به چشم می آید. اما امروزه این چالش ها عمدتا پشت سر گذاشته شده اند. بله، شما هنوز به برخی از تجهیزات، بودجه مناسب، نرم افزار ویرایش و یک پلت فرم تحویل نیاز دارید، البته اینها هم اکنون ارزانتر از قبل در دسترس هستند، اما مجانی هم نیستند و شما کماکان به یک تیم بازاریابی ویدئویی باتجربه و ورزیده نیاز دارید، ولی خب تمام این موانع برطرف شدنی هستند.

چالش بازاریابی ویدیویی

در واقع بزرگترین چالشهای بازاریابی ویدیویی از سال ۲۰۱۷ به بعد استراتژیک هستند، اینکه چگونه یک استراتژی بازاریابی ویدئویی محکم و مؤثر ایجاد کنید. نحوه تولید محتوایی که مردم نیاز دارند و چگونگی ساخت و تهیه ویدئوهایی که مخاطبان رو درگیر خودشان کنند و به گونه ای جذاب باشد که باعث شود توسط خود مخاطبان به اشتراک گذاشته شوند.

ویدئو یک معدن طلای سئو است

به ایجاد لینک ها به سایت شما کمک فراوانی می کند ( باعث می شود به سایت شما لینک های زیادی داده شود ). باعث افزایش لایکها و اشتراک گذاریها می گردد که می تواند رتبه بندی جستجو را تحت تاثیر قرار دهد و ترافیک را به سمت سایت شما براند. ویدئوهای خود را با اطمینان در سایت یوتیوب ( سایت یوتیوب یکی از بهترین سایتها در این زمینه می باشد که می تواند به شما برای جذب مخاطب کمک زیادی نماید و فراموش نکنید که سایت یوتیوب متعلق به گوگل است ) و با برچسب، تاکید می کنیم با برچسب کلمات کلیدی/ عبارات کلیدی ارسال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *